Een merkwaardige naam voor een vocaal ensemble misschien, maar dat heeft zijn oorsprong in het ontstaan van het koor. In september 1988 is het koor opgericht door een aantal oudleden van het jongerenkoor uit Gendringen. Zij wilden niet stoppen met zingen en begonnen hun eigen koortje onder de bezielende leiding van Henk Striekwold. Henk wilde wel meewerken onder bepaalde condities. Hij vond dat het koor binnen 2 maanden "All in the April evening" moest kunnen uitvoeren. Dat is er nooit van gekomen, maar het koor bestaat nog steeds en een van de tradities van het koor is het zingen van "All in the April evening" op Witte Donderdag.
Er is nog steeds een aantal leden van het eerste uur, maar ondertussen is het koor aardig doorgegroeid. Niet alleen in het aantal zangers maar ook zeker in kwaliteit.
Nu even over onze naam. Het eerste oefenlokaal van ons koor was de tuinkamer van het oude hotel “Het Posthuis” in Gendringen. In die tijd was ok de elpee (het zwarte vinyl met muziek) Rumours van Fleedwood Mac een geweldige hit. De tuinkamer werd vrij vertaald garden room en de zangers Gaarden Rumours, en zo is het gekomen.
Persbericht 31 maart 2021
Foto Roel Kleinpenning
Fotobijschrift: Janine Kock (wethouder) en Juliëtte Hofman (voorzitter STROIJ) ondertekenen de
overeenkomst
(locatie foto: Schabracq bankje op Engbergen in de kunstroute).
Eind november 2020 is de Stichting Toerisme Recreatie Oude IJsselstreek (STROIJ) opgericht.
Het is de nieuwe toeristische organisatie in onze gemeente die als opvolger van de VVV Oude
IJsselstreek gezien kan worden. De gemeente werkt samen met deze stichting en heeft daartoe in een overeenkomst de afspraken voor 2021 vastgelegd. Op woensdag 31 maart vond de ondertekening plaats op een mooie toeristische plek in onze gemeente.
Janine Kock (wethouder) en Juliëtte Hofman (voorzitter STROIJ) hebben hun handtekening onder de overeenkomst gezet. STROIJ gaat zich samen met toeristische ondernemers dit jaar bijv. bezighouden met versterking van de samenwerking en gaat aan de slag met thema’s zoals netwerkontwikkeling, organisatie van bijeenkomsten en een kijkje bij elkaar in de keuken. Daarnaast wordt gestart met een nulmeting en inventarisatie voor de productontwikkeling die een basis vormt
voor de activiteiten voor 2022 en verder. Een resultaat is dat samenwerking en arrangementsontwikkeling gestimuleerd worden.
Deze overeenkomst vormt een prima basis om uitvoering te geven aan de gemaakt afspraken. “We hebben in Oude IJsselstreek uniek industrieel erfgoed, de Oude IJssel en prachtige natuur. We willen daarom de kansen en mogelijkheden van onze mooie groene grensgemeente benutten om toerisme en recreatie een extra impuls te geven. We zijn blij om samen met deze nieuwe stichting toerisme en
recreatie nog meer handen en voeten in onze gemeente en de regio te geven”, aldus wethouder Janine Kock.
Op deze site delen wij informatie die wij van belang achten voor de inwoners van Gendringen
en directe omgeving. Tevens bied deze site voor dagjes mensen en toeristen en andere belangstellenden informatie die als een start punt kunnen dienen naar informatie en
een link van bedrijven en instellingen in Gendringen en omgeving!
De inhoud van deze pagina's wordt regelmatig aangepast.